Історія закладу

ІСТОРІЯ СВИДНИЦЬКОЇ ШКОЛИ

За часів Австро-Угорщини школа знаходилася у приміщенні хати-читальні «Просвіта», яке було збудоване за громадський кошт. Цей будинок зберігся до сьогоднішнього дня .У школі в окремих класах навчались діти поляків та українців. Пізніше біля річки було збудовано іншу хату-читальню (ця споруда не збереглась), де навчались тільки діти українців. Навчання за чотирирічною освітою відбувалося у двох класних кімнатах у класах-комплектах. Вчителем був українець з с.Змієвиська (територія сучасної Польші).

У 1944 році до школи долучили ще два приміщення-будинок, у якому раніше проживав священик і будівлю, в якій дещо пізніше функціонувала бібліотека с. Свидниця. Чотирьохкласна школа в середині 50-х років була реорганізована в семирічку. Спочатку навчання проводилось у дві зміни, а пізніше – в одну. Директорами школи були Писаренко Василь (2 роки), Сердюк Катерина Самсонівна (кінець 40-х-перша половина 50-х років).Вчителями працювали Шолохова, Снігур Галина Харлампівна, Музика Василь. У 1959 році школа отримала вантажний автомобіль. Початкові класи на той час навчалися па «попівстві»,а 5-7 класи-у двох інших приміщеннях.

Підтримувала школу місцева МТС: допомогла в облаштуванні спортивного майданчика на території сільського парку.Спереду парку силами учнів був розбитий стадіон.

На початку 60-х років директором школи став Токар Федір Юхимович. За його сприянням приміщення школи були перенесені у будинки прикордонної застави, де після виведення прикордонного гарнізону підприємство «Міжколгоспбуд» розміщувало курники. За рахунок держави і за допомогою учнів було зроблено ремонт будівель, обсаджено живоплотом територію майбутньої ніколи. В 1965 році сюди, у восьмирічну школу, прийшли першокласники 1958 р.н. У новій школі директором спочатку був Токар Ф.Ю., пізніше-Атлас Надія Григорівна та Петришин Михайло Федорович. З 1978 року по сьогоднішній день директором школи працює Брошко Я.М.

У 2008 році приміщення правління Спілки пайовиків «Світанок» було реконструйоване і 1 вересня відчинила двері нова двоповерхова школа з просторими класами, великим актовим залом, сучасною їдальнею, гімнастичним залом, майстернею, побутовими кімнатами. Дирекція школи постійно дбає про благоустрій шкільного подвір’я та впорядкування приміщень школи.В 2011 році школа була реорганізована в навчально-виховний комплекс з групою дошкільної підготовки.

Приміщення школи до 2008 року

Сучасне приміщення навчального закладу